Header image
hastane yazılımı

HBYS Hastane Yazılımı

Kasım 23, 2021Haber

Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri

Hastaneler içerisinde birçok farklı iş ve işlemlerin yapıldığı ve her işlemin titizlikle yapılması gereken yerlerdir. Hastane yazılımı özel hastaneler ve tıp merkezleri için özel olarak geliştirilmiştir. Sistem sağlık bakanlığı ve sgk ile entegre çalışan bir yazılım sistemidir. Hastanelerde hastanın ilk kaydının açılmasından işlemler başlamaktadır. Hastaların taburcu işlemlerine kadar yapılan tüm işlemler hastane yazılımı ile takip edilebilmektedir.

 

Hastane bilgi yönetim sistemi hastanelerin ve tıp merkezlerinin ihtiyacına göre yapılandırılmaktadır. Hastane yazılımı özelleştirilebilir olması sayesinde tüm hastanelere ve tıp merkezlerine çok kolay entegre edilebilmektedir. Hastaların takibi ve randevu işlemlerini de sisteme eklenen özellikler sayesinde kolay bir şekilde takip edebilirsiniz.

Hastane Bilgi Yönetim Sistemi İle Neler Yapılabilir?

 

Hastane bilgi yönetim sistemi sgk ve sağlık bakanlığınca hastanelerin uyması gereken yönetmelikler dikkate alınarak hazırlanmıştır. HBYS ile hastaların tüm işlemlerini tek bir platformdan yapmak mümkündür. Böylece herhangi bir karışıklığın olmasının önüne geçilmektedir. İlaç takip modülü ile hastaların kullanması gereken ilaçlarda kontrol edilebilmektedir.

 

Özellikle yatan hastaların takibinde görevli personelin yapmış olduğu tüm işlemler kolay bir şekilde kaydedilebilmektedir. Bu sayede de hem hastanenizin hem de hastaların maddi olarak kayba uğraması engellenmektedir. Ayrıca bu sistem yanlış işlem yapılması sonucu oluşabilecek hukuki sorumluluklarında hastane yazılımı ile önüne geçilmektedir.

 Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Tahlil Sistemi

 

Doktorlar tarafından istenilen tahlil ve tetkiklerin kolay takip edilebilir olması oldukça önemlidir. Hastane yazılımı sistemi sayesinde laboratuvar bölümünce yapılacak olan tüm tahlillerin sonuçları anında doktorun sistemine düşer. Sonuç olarak hız açısından zaman kazandıran bu yapı hem sonuç karışmasının önüne geçilmekte hem de kağıt kullanımı azalmaktadır.

 

Radyoloji entegresi sayesinde hastane yazılımı ile radyoloji sonuçları da kolay bir şekilde görüntülenebilmektedir. Radyoloji bölümünüzce yapılacak röntgen, MR, tomografi ve ultrason gibi tetkiklerin sonuçları anında doktorun bilgisayarından görüntülemektedir. Ek olarak tablet ve akıllı telefon entegresi sayesinde hastane yazılımını her an her yerde kullanabilirsiniz.

 

 Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Kurulumu

 

Hastane yazılımı oldukça gelişmiş bir yazılım olarak son teknoloji sistemler kullanılmaktadır. Özel hastaneler, tıp merkezleri özel poliklinikler ve zincir hastaneler de kullanılabilmektedir. Hastanenizin özelliğine ve büyüklüğüne göre yazılımda eklemeler ve çıkarmalar kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Sonuç olarak sizlerin isteği doğrultusunda özelleştirilen sistem ile sadece ihtiyacınız olan alanları kullanabilirsiniz.

 

Özel hastane ve zincir hastaneler için kullanılan sistem ile hastane yazılımı çok daha işlevsel olmaktadır. Zincir hastaneler için kullanılan yazılım sayesinde tüm şubelerden yapılan işlemler tek bir yerde toplanabilmektedir. Farklı yapılarıda destekleyen programımız, hastanın başka bir şubeye gitmesi durumunda önceki işlemlere kolayca ulaşılabilmektedir.

 

 Hastane Yazılımı Fiyatları

 

Hastane bilgi yönetim sistemi içerisinde birçok farklı bölüm ve alan içeren bir yazılımdır. Her hastanenin ya da tıp merkezinin farklı alanlar ve farklı branşlarda hizmet vermesi nedeniyle her hastanede de farklı bir yazılım kullanılmaktadır. Bu sebeple Hastane yazılımı fiyatları hastanenin istediği özelliklere göre belirlenmekte ve içeriğine göre değişiklik göstermektedir.

 

Alanında uzman bilgi ve deneyimli ekibimiz yerinde inceleme yaparak ihtiyaçlarınıza en uygun sistemi sizlere sunmaktadır. Hastane Yönetim Sistemi hakkında bilgi almak ve uzmanlarımız ile yüz yüze görüşmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman ekibimiz ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun teklifi sunmaktadır. En önemlisi kurumunuzda kullanımı olmayan modülleri-birimleri çıkartarak daha uygun maliyet elde edebilirsiniz.

Lütfen teklif almak için bizimle hemen iletişime geçin.